Nowa aplikacja LG zapewni kontrolę nad całym domem

LG ogłosiło dziś plan stworzenia nowej aplikacji mobilnej ThinQ, przeznaczonej do głosowego sterowania domowym sprzętem. Zastąpi dotychczas używaną aplikację SmartThinQ.

Kluczowym atutem inteligentnego sprzętu domowego jest wygoda sterowania poszczególnymi urządzeniami. Zwykle odbywa się to za pomocą dedykowanych aplikacji, dających dostęp do wszystkich funkcji posiadanych urządzeń. Dzięki nim możemy kontrolować podpięte urządzenia, sprawdzać status ich pracy, a także wyłączać gdy nie są już potrzebne.

LG, które w ostatnim czasie mocno stawia na rozwój systemów inteligentnego domu, również oferowało swym klientom taką aplikację, która nazywa się SmartThinQ. Koreański koncern uznał jednak, że narzędzie nie jest w stanie sprostać coraz nowocześniejszym technologiom, dlatego planuje zastąpić go zupełnie nowym. Firma zapowiedziała dziś nową aplikację o nazwie ThinQ, która posłuży do głosowego sterowania domowym sprzętem z dostępem do internetu.

Aplikacja ThinQ, za pomocą asystenta Google Assistant umożliwi użytkownikowi kontrolowanie sprzętu podłączonego do domowej sieci WiFi. Na liście wspieranych urządzeń znajdziemy m.in., pralki, suszarki do ubrań, lodówki, piekarniki, zmywarki, odkurzacze, klimatyzatory oraz oczyszczacze powietrza.

Nowa aplikacja nie tylko zapewni bezpośrednią kontrolę nad sprzętem. Dostarczy też użytkownikowi alerty informujące o awariach poszczególnych urządzeń, a także informacje o nowych produktach.

Aplikacja ThinQ najpierw trafi do Korei Południowej, gdzie będzie udostępniona jeszcze w tym miesiącu. W czwartym kwartale tego roku otrzymają ją również Amerykanie, natomiast klienci z Europy będą musieli poczekać do przyszłego roku.

ThinQ

Źródło: Lgnewsroom

You may also like...