App Store podnosi limit pobieranych danych

Sklep App Store podnosi limit danych, które można pobrać za pomocą połączenia komórkowego. Od teraz użytkownik ściągnie maksymalnie 200 MB.

W czasach gdy pakiety internetowe były małe i rogie, użytkownicy smartfonów bardzo ściśle kontrolowali ilość danych pobieranych za pomocą połączenia komórkowego. Nikt nie chciał bowiem przedwcześnie wyczerpać limitu i czekać do kolejnego miesiąca na jego odnowienie lub dodatkowo zapłacić.

Aby więc pomóc użytkownikom w oszczędzaniu internetowych pakietów, Apple wprowadziło w swym sklepie limit pobieranych danych. Początkowo nie był on wielki, lecz od września 2017 roku wynosił już 150 MB. Teraz jednak, gdy operatorzy oferują znacznie większe pakiety danych, a niektórzy nie ograniczają ilości ich pobierania, limit dla wielu osób jest zbyt mały. Amerykański koncern postanowił więc nieco go podnieść. Różnica nie jest duża, gdyż obecnie limit wynosi 200 MB. Jednak daje to już nieco większe pole manewru podczas pobierania aplikacji

Możliwe, że Apple wkrótce będzie musiało wkrótce ponownie poluzować to ograniczenie, gdyż niebawem do powszechnego użytku wejdzie sieć 5G. Wówczas taki limit będzie można wyczerpać błyskawicznie.

App Store

Źródło: 9to5mac.com

You may also like...