Apple wysyła na emeryturę popularną aplikację iTunes

Jeszcze w tym roku aplikacja iTunes oficjalnie przestanie działać. Apple wyśle na emeryturę usługę, która od lat dostarczała fanom marki muzykę, seriale oraz podcasty.

Podczas zbliżającej się konferencji WWDC 2019, Apple zamierza ogłosić oficjalną śmierć aplikacji iTunes. Jest to program zapewniający dostęp do cyfrowego sklepu, w którym od wielu lat posiadacze urządzeń amerykańskiej marki, mogą kupować multimedialne treści. Aplikacja zapewniała im wygodny dostęp do muzyki, filmów oraz seriali telewizyjnych, a także podcastów.

Bloomberg twierdzi, że podczas konferencji firma ogłosi plan wysłania aplikacji na emeryturę. Oczywiście nie po raz pierwszy pojawiają się takie sugestie. Ale wygląda na to, że tym razem doniesienia mogą okazać się prawdziwe.

Aplikacja przez ostatnie lata wzbogaciła się o wiele funkcji, przez co stała się zbyt rozbudowana i mało przyjazna użytkownikom. To sprawiało, że osoby pragnące zwyczajnie posłuchać muzyki lub obejrzeć jakiś film, niechętnie z niej korzystały. Szczególnie mając do dyspozycji wiele bardziej funkcjonalnych alternatyw. iTunes zastąpią trzy oddzielne aplikacje, mianowicie: Muzyka, TV oraz Podcasty.

Konferencja WWDC 2019 rozpocznie się już w poniedziałek i wówczas poznamy wszystkie szczegóły planu, jaki Apple ma wobec iTunes.

iTunes

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...