Karta Apple Card zmieniona w groźną broń

Pewien youtuber pokazał, że karta Apple Card może mieć zastosowanie inne od tego, które przewidział producent. Przerobił ją bowiem na groźną broń do obrony przed napastnikami.

Parę dni temu miało miejsce ważne wydarzenie dla fanów koncernu Apple. Amerykańska firma wprowadziła na rynek swą pierwszą kartę płatniczą Apple Card. Produkt dość szybko wywołał wiele kontrowersji gdy okazało się, że jakość jego wykonania pozostawia wiele do życzenia.

Okazało się bowiem, że powłoka pokrywająca tytan z którego wykonano kartę, jest bardzo podatna na uszkodzenia. Nawet sam producent ostrzega, by nie nosić karty w skórzanym portfelu, gdyż szybko mogą pojawić się na niej przebarwienia. I nie jest to bezpodstawne ostrzeżenie, ponieważ jeden z użytkowników pokazał niedawno jak karta wygląda po niecałym miesiącu użytkowania.

Producenci akcesoriów szybko zwietrzyli w tym świetny interes i marka DBrand zaprezentowała skórki, którymi można odmienić wygląd karty. Przy okazji chronią one przed uszkodzeniami. Jeśli natomiast chcemy zapewnić karcie lepszy poziom ochrony, to możemy kupić stylowe drewniane etui.

Okazuje się jednak, że Apple Card może mieć całkowicie nowe zastosowanie, zupełnie inne od pierwotnego przeznaczenia karty. Jeden z youtuberów przerobił ją bowiem na ostry nóż. Zaostrzył jedną z krawędzi karty i w ten sposób zmienił ją w broń. Możemy więc nosić w portfelu ostrze, które pozwoli nam całkowicie zaskoczyć napastnika próbującego nas obrabować.

Oczywiście może to stanowić też pewien problem. Kartę można bowiem dostać bardzo łatwo, a więc praktycznie każdy może być uzbrojony. Nikt przecież nie pomyśli, że zwykła karta płatnicza może służyć do ataku. Jeśli wiele osób zacznie ją w ten sposób przerabiać, to linie lotnicze przestaną wpuszczać z nimi na pokład samolotu.

Apple Card

Źródło

You may also like...