Apple ułatwia życie diabetykom nowoczesnym miernikiem glukozy

W sklepie Apple pojawił się nowoczesny miernik poziomu glukozy dla diabetyków. Urządzenie o nazwie One Drop, współpracuje z iPhonem oraz Apple Watch.

Diabetycy muszą regularnie dokonywać pomiaru poziomu glukozy we krwi, gdyż jest to niezbędne w przypadku ich choroby. Wiele osób używa więc standardowych i prostych w obsłudze elektronicznych mierników wykorzystujących paski. Jeśli jednak jesteście gadżeciarzami i uwielbiacie nowinki technologiczne, Apple ma dla Was ciekawą propozycję.

Jest nią elektroniczny miernik One Drop, który właśnie pojawił się w ofercie App Store. Kosztujące 69,95 dolarów urządzenie jest bardzo poręcznym gadżetem, kompatybilnym z iPhonem oraz Apple Watch, a także aplikacją Apple Health. Niewielki miernik analizuje kroplę krwi umieszczaną na pasku, a następnie przekazuje dane do firmowej aplikacji, zintegrowanej ze wspomnianym Apple Health. Po kilku sekundach, użytkownik widzi na ekranie swego smartfona poziom glukozy.

Producent urządzenia oferuje dodatkowo usługę subskrypcji na uzupełnianie pasków potrzebnych do testów. Nie musimy się tym przejmować, ponieważ automatycznie otrzymamy nową ich partię. Ponadto decydując się na zakup tego sprzętu, dostaniemy za darmo roczne wsparcie ze strony certyfikowanych specjalistów od cukrzycy, którzy będą służyć radą.

miernik poziomu glukozy

Źródło: Apple.com

You may also like...