Apple gratis wymieni wadliwe słuchawki AirPods Pro

Apple uruchomiło właśnie akcję serwisową nowych słuchawek AirPods Pro. Firma za darmo wymieni wadliwe egzemplarze, w których występuje problem z funkcją redukcji hałasu.

AirPods Pro to słuchawki, za które na polskim rynku trzeba zapłacić niemal 900 zł, więc klient oczekuje iż będzie to sprzęt pozbawiony wad. W przypadku tego produktu nie jest to jednak takie oczywiste, gdyż posiada on dość poważną wadę, która obniża komfort użytkowania.

Wielu posiadaczy słuchawek zgłasza bowiem problem z funkcją aktywnej redukcji hałasu, która powoduje trzeszczenie. Problem nasila się przede wszystkim w głośnym otoczeniu, a także podczas ćwiczeń oraz rozmów telefonicznych, gdyż trzeba nieco zwiększyć natężenie dźwięku. Wówczas trzeszczenie lub szum są dość mocno słyszalne.

To nie jedyna wada tego sprzętu, gdyż sama funkcja redukcji hałasu również nie działa tak jak powinna. Znacznie ogranicza bowiem poziom niskich tonów w odtwarzanym audio, a dodatkowo zwiększa słyszalność odgłosów otoczenia, zamiast je redukować.

Apple nie wyjaśniło co powoduje problemy ze słuchawkami, ale nie zamierza zostawiać swych klientów na lodzie. Firma uruchomiła właśnie akcję serwisową, w ramach której za darmo je wymieni. Akcja może jednak objąć swym zasięgiem dość sporą liczbę użytkowników. Producent twierdzi bowiem, że chodzi o słuchawki wyprodukowane przed październikiem bieżącego roku. To może oznaczać, że sprawa dotyczy praktycznie wszystkich wyprodukowanych dotąd egzemplarzy.

Posiadacze słuchawek AirPods Pro doświadczający problemów, powinni więc skontaktować się ze wsparciem Apple, sklepem firmowym lub autoryzowanym serwisem. Wówczas dostaną zupełnie nowe słuchawki.

AirPods Pro

Źródło

You may also like...