Poznaliśmy specyfikację nowego drona DJI Mini 2

Do sieci wyciekła specyfikacja techniczna najnowszego drona DJI Mini 2. Sprzęt wyposażony w kamerę 4K, na jednym ładowaniu będzie latał aż 31 minut.

Chińska firma DJ przygotowuje nam kolejny model drona, który zainteresuje miłośników nagrywania filmów z powietrza. Najnowszy bezzałogowiec nazywa się DJI Mini 2, a nam udało się właśnie poznać kilka jego szczegółów technicznych, wskazujących na spore jego możliwości.

Największym atutem tego gadżetu jest niewątpliwie kamera wideo, zdolna do rejestrowania obrazu w jakości 4K przy 30 kl/s. Kamera wyposażona w 12 MP sensor 1/2.3″ ma przysłonę f/2.8 oraz 83-stopniowe pole widzenia. Oprócz nagrywania filmów w Ultra HD, potrafi także wykonywać zdjęcia w formacie JPG oraz DNG, jak również w RAW. Natomiast ISO 3200 dostępne we wszystkich oferowanych trybach sprawia, że jej możliwości są całkiem duże.

Jeśli chodzi o możliwości sprzętu w powietrzu, to będzie mógł osiągnąć prędkość 16 m/s w locie do przodu, do tyłu oraz na boki. Natomiast prędkość wznoszenia wynosi 5 m/s, zaś maksymalny pułap wynosi aż 4000 m.

Kolejnym plusem tego sprzętu jest bateria. Wprawdzie jej pojemność wynosi tylko 2250mAh, więc jest mniejsza od oczekiwanej, to czas lotu jest większy niż możemy sobie wyobrazić. Dron na jednym ładowaniu utrzyma się w powietrzu przez imponujące 31 minut. To znacznie więcej niż oferują rywale o podobnej wielkości.

Oficjalna premiera DJI Mini 2 odbędzie się 4 listopada, natomiast jego europejska cena wyniesie około 450 euro.

DJI Mini 2

Źródło

You may also like...