Apple zrezygnuje z notcha w swych smartfonach. Chwilę jednak na to poczekamy

Znane źródło przecieków Ice Universe twierdzi, że Apple planuje zrezygnować z notcha w swych smartfonach. Zrobi to jednak najwcześniej w 2020 roku.

Notch to element nowoczesnych smartfonów, który ma wielu przeciwników. Mnóstwo osób uważa go za wadę, dlatego producenci starają się rezygnować z jego montowania w nowym sprzęcie. Apple, który zaczął stosować notcha od modelu iPhone X, także nie jest do niego przekonane i ponoć pracuje już nad rezygnacją z tego elementu. Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż nie nastąpi to szybko.

Zdaniem Ice Universe, znanego źródła informacji dotyczących smartfonów, notch ze sprzętu Apple zniknie najwcześniej w 2020 roku. Dopiero wtedy amerykański koncern zastąpi standardowe wcięcie dziurą w ekranie. Oczywiście informacja nie jest oficjalna, ale też nie jest dużym zaskoczeniem. Firma z Cupertino generalnie wykorzystuje wzornictwo swych smartfonów przez dwie generacje, zanim wprowadzi w nim jakieś zmiany. Dziury w wyświetlaczach następców iPhone XS i XS Max, nie mogłyby więc pojawić się już w 2019.

Naturalnie wcale nie musi to być dziura. Dwa lata to sporo czasu i być może uda się do tej pory opracować jakieś rozwiązanie, które będzie mogło zastąpić ten pomysł. Niektórzy producenci pracują nad przednią kamerą wysuwającą się z obudowy, gdy będzie potrzebna. Nad taką koncepcją pracują m.in., inżynierowie firmy Asus, co potwierdzają najnowsze patenty.

notcha

Źródło: Twitter.com

You may also like...