Nowe patenty ASUS’a pokazują ciekawe pomysły na ukrycie przedniej kamery

Tajwański ASUS również pracuje nad nowymi sposobami ukrycia przedniej kamery. Nowe patenty prezentują kilka interesujących koncepcji.

Przednie kamery smartfonów jeszcze do niedawna nie stanowiły problemu, gdyż producenci zwyczajnie umieszczali je nad wyświetlaczem. Odkąd jednak zaczęli powiększać wyświetlacze, pojawiła się konieczność zrobienia czegoś z tym elementem wyposażenia. Zaczęto stosować notch, który niezbyt przypadł do gustu klientom, więc należało opracować inne rozwiązania.

Najnowszym z nich jest okrągły otwór w wyświetlaczu, w którym producenci umieszczają przedni aparat. Niektóre firmy stosują jednak inne rozwiązania, takie jak wysuwane kamery, które pojawiają się wówczas, gdy są potrzebne. ASUS również pracuje nad nowymi sposobami ukrycia przedniej kamery w swych przyszłych smartfonach. Możemy je zobaczyć w najnowszych patentach należących do tajwańskiego koncernu.

Witryna Letsgodigital opublikowała dwa patenty należące do Asusa. Pierwszy z nich prezentuje kilka projektów smartfona, w którym wyświetlacz jest całkowicie pozbawiony ramek i zajmuje cały przedni panel. Natomiast przednia kamera wysuwa się z głębi obudowy, zaś moduły mają różne rozmiary. Dzięki temu można w nich umieścić nie tylko przednią kamerę, ale też dodatkowe sensory.

ASUS

Drugi patent wygląda już bardziej znajomo, ponieważ przedstawia pomysł wykorzystany m.in., przez Samsunga oraz Huawei. Jak widać na załączonym obrazku, smartfon również posiada wyświetlacza zajmujący niemal całą powierzchnię przedniego panelu. Natomiast w jego lewym górnym rogu umieszczono okrągły otwór przeznaczony na przednią kamerę.

ASUS

Pamiętajmy, że są to tylko patenty. Biorąc jednak pod uwagę, że część pokazanych w nich rozwiązań jest już stosowana, można założyć, że Asus również skorzysta z tych pomysłów.

Źródło: Gizchina.com

You may also like...