Mapy Apple zmienią się diamentralnie. Producent może wykorzystać w nich technologię AR

Witryna Patently Apple ujawniła kolejny patent amerykańskiego koncernu. Najnowszy pomysł dotyczy wzbogacenia Apple Maps o technologię AR.

Mapy Apple wciąż nie mogą się równać funkcjonalnością z usługą Google Maps, mimo iż programiści amerykańskiej firmy nieustannie je ulepszają. Firma z Cupertino potrzebuje więc funkcji których nie oferuje produkt rywala i być może wkrótce jej aplikacja otrzyma nowe rozwiązania.

Witryna Patently Apple opublikowała kolejny patent należący do amerykańskiego koncernu, który związany jest z usługą Apple Maps. Jego opis sugeruje, że Apple planuje w przyszłości wzbogacić mapy o technologię AR. To rozwiązanie łączące ze sobą obraz rzeczywisty i wirtualny, a najbardziej znanym przykładem jego zastosowania jest gra Pokemon Go. Tytuł wykorzystuje system AR, by w rzeczywistym świecie wyszukiwać oraz chwytać wirtualne stworki, widoczne tylko na ekranie naszego smartfona.

W jaki sposób technologia rzeczywistości rozszerzonej byłaby wykorzystana w mapach? Możliwości jest całkiem sporo. Dzięki AR, użytkownik mógłby wyświetlać mapy określonych obszarów np., na stole, co umożliwiłoby dokładniejsze przyjrzenie się danej lokalizacji. Zamiast standardowego widoku z lotu ptaka, mielibyśmy widok z różnych kątów, ułatwiający orientację w terenie.

Naturalnie musimy pamiętać, że jest to tylko patent służący zabezpieczeniu pomysłu. Nie mamy więc pewności, czy Apple kiedykolwiek zdecyduje się wykorzystać tę koncepcję i udostępnić nowe funkcje użytkownikom.

Apple Maps

Źródło: Patentlyapple.com

You may also like...