Apple opatentowało dwuekranowy laptop

W sieci pojawił się ciekawy patent należący do koncernu Apple. Przedstawia bowiem laptop, wyposażony w dwa wyświetlacze. Realizacja takiej koncepcji dałaby wiele zupełnie nowych możliwości.

Apple całkiem niedawno rozpoczęło eksperymenty z montowaniem w swych laptopach dodatkowych wyświetlaczy. Taki element pojawił się w ubiegłorocznym modelu MacBook Pro, który został wyposażony w tzw. Touch Bar. Jest to wąski panel OLED umieszczony w miejscu klawiszy funkcyjnych. Takie rozwiązanie jest bardzo ciekawe, ponieważ daje wiele nowych możliwości, pozwalając na przykład dostosować klawisze do konkretnych aplikacji.

Wygląda na to, że firma z Cupertino planuje dalej ilość w tym kierunku, bo w sieci pojawił się jej nowy patent. Przedstawia laptop wyposażony w dwa wyświetlacze. Pierwszy z nich jest standardowy i pełni funkcję ekranu, drugi natomiast znajduje się w miejscu klawiatury. Dodatkowy wyświetlacz dotykowy może pełnić kilka różnych funkcji, np. wyświetlając standardową klawiaturę lub też zmieniając się w wielki gładzik.

Dolna część z dodatkowym wyświetlaczem ma być demontowana i mocowana na magnetyczne zaczepy. Patent sugeruje więc, że urządzenie może pełnić funkcję np. dodatkowego akcesorium do iPada Pro. Byłby też pokryty warstwą polaryzacyjną, która zminimalizowałaby odbicia światła, co znacznie poprawiłoby wygodę korzystania z ekranu np. w charakterze klawiatury. Niewykluczone, że posiadałby również technologię Force Touch, podnoszącą jego funkcjonalność.

Oczywiście powyższy patent, to na razie tylko luźny pomysł i nie wiadomo czy Apple zdecyduje się go zrealizować.

laptop

laptop

Źródło: Patentlyapple.com

You may also like...