Apple za darmo wymieni baterie w laptopach MacBook Pro

Apple ogłosiło kolejny program darmowej wymiany baterii. Objęto nim laptopy z serii MacBook Pro wyprodukowane w latach 2016-2017, które mają problem z ładowaniem.

Apple znowu ma problemy z bateriami w oferowanym sprzęcie i po raz kolejny uruchamia program darmowej ich wymiany. Tym razem sprawa dotyczy laptopów z serii MacBook Pro, wyprodukowanych w latach 2016-2017.

W niewielkiej części komputerów pojawił się problem z ładowaniem akumulatora, które nie może przekroczyć 1 procenta. Awarię spowodowała najnowsza aktualizacja macOS Big Sure 11.2 udostępniona przez producenta w zeszłym tygodniu. Część komputerów w których ją zainstalowaną, przestała się wówczas ładować. Producent szybko zareagował na problem, udostępniając macOS Big Sure 11.2.1 oraz Catalinę 10.15.7, aby powstrzymać jego rozprzestrzenianie się. Dla wielu komputerów było już jednak za późno.

Mimo że wcześniej jeszcze normalnie działały, to teraz na ekranie wyświetla się komunikat o konieczności zgłoszenia się do serwisu. W tym momencie zaktualizowanie oprogramowania komputera stało się niemożliwe. Producent zapowiedział więc darmową wymianę baterii w laptopch dotkniętych tym problemem, mimo że już nie obejmuje ich gwarancja.

Problem dotyczy modeli z 13″ i 15″ ekranem wyposażonym w dwa oraz cztery porty Thunderbolt 3. Właściciele laptopów powinni sprawdzić numer seryjny, a także zweryfikować stan baterii za pomocą odpowiednich narzędzi. Jeśli ich sprzęt kwalifikuje się do darmowej wymiany, wystarczy skontaktować się ze wsparciem technicznym Apple.

MacBook Pro

Źródło

You may also like...