Virtoo by LG umożliwia streamowanie aplikacji do peceta

Virtoo by LG to nowa aplikacja, która umożliwi streamowanie aplikacji na peceta z Windowsem 10. Dzieło firmy Screenovate ułatwi korzystanie z aplikacji zainstalowanych w telefonie.

Smartfony już od kilku lat integrują się z pecetami, umożliwiając korzystanie na komputerach z aplikacji zainstalowanych w naszych telefonach. Najpopularniejszym tego typu narzędziem jest oczywiście Your Phone. To część systemu operacyjnego Windows 10 i obsługuje wiele urządzeń z Androidem. Niestety wiele funkcji tego narzędzia dostępnych jest tylko dla flagowych modeli i nie mogą z nich korzystać posiadacze tańszych urządzeń.

LG uznało więc, że powinno mieć swoją tego typu aplikację i właśnie zapowiedziało narzędzie o nazwie Virtoo by LG. Tak naprawdę nie jest to jednak dzieło koreańskiego koncernu. Autorem jest firma Screenovate odpowiedzialna za aplikację Dell Mobile Connect o zbliżonej funkcjonalności.

Narzędzie umożliwia streamowanie aplikacji na komputer z systemem Windows 10. Oprócz standardowego wyświetlania wiadomości oraz powiadomień, prezentuje także ikony aplikacji które mogą działać na pececie, bez konieczności wyciągania smartfona z kieszeni. Z technicznego punktu widzenia jest to po prostu dublowanie ekranu, a nie tylko uruchamianie wirtualnej kopii telefonu.

Na tę chwilę funkcjonalność Virtoo by LG jest jednak mocno ograniczona, gdyż narzędzie współpracuje wyłącznie z laptopami firmy LG. Trudno powiedzieć czy w przyszłości zacznie wspierać także komputery innych producentów.

Virtoo by LG

Źródło

You may also like...