iPhone 11 odzyskany po roku od jego kradzieży

Kobieta odzyskała swój iPhone 11 po roku od jego kradzieży. Pomogła jej w tym aplikacja Find My, która powiadomiła właścicielkę gdy włączono telefon.

Współczesne smartfony posiadają systemy lokalizacji umożliwiające szybkie odnalezienie utraconego sprzętu, więc ich kradzież zupełnie się nie opłaca. Dzięki tej technologii policja może bowiem łatwo trafić do przestępców, o czym wielu z nich osobiście się przekonało. Mimo to zdarza się jeszcze, że ktoś ukradnie taki smartfon, zaś właściciel może go odzyskać nawet po wielu miesiącach od utraty.

Użytkowniczka portalu Reddit opisała swą historię odzyskania smartfona Apple, skradzionego niemal rok wcześniej. W marcu 2020 roku ktoś włamał się do jej samochodu i zabrał znajdujące się tam przedmioty, wśród których był również nowy iPhone 11. Kobieta oczywiście od razu oznaczyła sprzęt w aplikacji Find My jako utracony. Jednakże tuż po kradzieży nie udało się go namierzyć.

Była więc bardzo zaskoczona, gdy kilka dni temu aplikacja powiadomiła ją, że utracony smartfon został włączony. Naturalnie nie zamierzała próbować samodzielnie go odzyskać, gdyż zdawała sobie sprawę z niebezpieczeństwa. Poinformowała więc lokalną policję, której dokładnie wyjaśniła obecną sytuację. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce wskazane przez kobietę i po godzinie właścicielka otrzymała powiadomienie, że może odebrać swój smartfon.

Oczywiście do tej pory na pewno kupiła nowy sprzęt. Ale na pewno ucieszyła się z faktu, że udało się jej odzyskać utraconą własność.

iPhone 11

Źródło

You may also like...