Wydał miliony na jacht istniejący tylko w cyfrowym świecie

Jeden z użytkowników gry The Sandbox wydał niemal 2,7 mln zł na jacht Metaflower. Sęk w tym, że jest to przedmiot wirtualny, istniejący tylko w cyfrowym świecie.

Milionerzy potrafią wydawać ogromne pieniądze na gadżety, którymi mogą pochwalić się przed całym światem. Drogie zegarki, biżuteria, sportowe auta, czy też ubrania markowych projektantów stanowią swego rodzaju trofeum, szczególnie jeśli są bardzo rzadkie. Taki zakup jest jednak w pełni namacalny i będzie służył przez lata, a gdy się znudzi można go odsprzedać.

Miliony za przedmiot w grze The Sandbox

Coraz częściej wydaje się jednak ogromne pieniądze na przedmioty wirtualne, które nie istnieją w realnym świecie. Taki trend nie jest bynajmniej nowy, gdyż podobne transakcje realizowane są od wielu lat. Przykładem jednej z nich jest księżyc wystawiony na sprzedaż w grze Entropia Universe, oferowany w cenie 150 tys. dolarów.

Tym razem wydano znacznie większe pieniądze na wirtualny jacht Metaflower, istniejący wyłącznie w grze The Sandbox firmy Republic Realm. Nabywca za pierwszy egzemplarz zapłacił 149 ETH, czyli 650 tys. dolarów.

The Sandbox to gra metaverse, w której znajduje się setka prywatnych wysp, sprzedawanych chętnym na podobnej zasadzie jak kupuje się nieruchomości lub ziemię w realnym świecie. Co więcej, zdolni artyści mogą projektować różnego rodzaju przedmioty, sprzedawane w tej produkcji za realną gotówkę. Kolekcja wysp, na których znajdują się okazałe wille, sprzedała się w czasie poniżej 24 godzin. A minimalna ich cena wynosi obecnie 63,9 ETH, czyli około 280 tys. dolarów.

The Sandbox

Jacht Metaflower stanowi jeden z przedmiotów wchodzących w skład Fantasy Collection. To pakiet luksusowych aktywów, w tym prywatnych wysp, skuterów wodnych i łodzi motorowych, zapewniających posiadaczom wyłączny dostęp do klubu plażowego dostępnego tylko dla jego członków oraz członków Fantasy Marina. Czteropiętrowy jacht posiada dwa lądowiska dla helikopterów, wiele stref wypoczynkowych, jacuzzi i parkiet taneczny. Oczywiście nie będzie to jedyny egzemplarz tego jachtu dostępny w grze i może go kupić każdy chętny.

Jeśli chcielibyście go obejrzeć w pełnej okazałości, to zapraszam tutaj.

Źródło

You may also like...