Astell&Kern prezentuje kieszonkowy odtwarzacz KANN Max dla audiofilów

Marka Astell&Kern zaprezentowała najnowszy model przenośnego odtwarzacza muzycznego. KANN Max powstał dla audiofilów i oferuje dźwięk o najwyższej jakości.

Można by sądzić, że pojawienie się smartfonów uśmierciło rynek przenośnych odtwarzaczy muzycznych. Przykładem tego jest niedawne ogłoszenie zakończenia produkcji iPoda Touch. Taki sprzęt nie znikł jednak całkowicie, gdyż wciąż produkuje się odtwarzacze, tyle że zmienił się ich odbiorca. Nie są to już urządzenia dla przeciętnego konsumenta, lecz audiofila wymagającego najwyższej jakości dźwięku.

Takim sprzętem jest KANN Max, opracowany przez inżynierów firmy Astell&Kern. To kompaktowy odtwarzacz o wymiarach 68.3 x 117 x 23.6 mm i masie 305 gramów, wyposażony w 4,1″ ekran dotykowy o rozdzielczości 720p. Służy do sterownia sprzętem, a także prezentuje nazwy odtwarzanych utworów oraz okładki płyt, z których pochodzą.

Znacznie istotniejsze są jednak jego podzespoły. Zastosowano tu bowiem poczwórny moduł DAC ESS ES9038Q2M, a także technologię audio TERATON ALPHA, minimalizującą zniekształcenia dźwięku. Urządzenie potrafi odtwarzać pliki o jakości 32-bitów/768 kHz, a także obsługuje pliki DSD512 maksymalnie do 22,4 MHz.

Produkt ma również funkcję ReplayGain, która automatycznie wyrównuje głośność utworów. Natomiast technologia Bluetooth 5.0 z obsługą LDAC i aptX pozwala podłączyć bezprzewodowe słuchawki i cieszyć się wysoką jakością dźwięku.

Sprzęt zasila bateria o pojemności 5600 mAh, która wystarcza na 15 godzin nieprzerwanego odtwarzania. Jej ponowne naładowanie poprzez 15 W złącze USB-C, zajmuje około 3,5 godziny.

Astell&Kern KANN Max nie jest sprzętem tanim. Odtwarzacz, który pojawi się w sprzedaży w połowie czerwca, będzie kosztował 1300 dolarów.

KANN Max

Źródło

You may also like...