Gamingowy smartfon Asusa pojawi się w październiku

Jeden z chińskich sprzedawców ujawnił datę premiery Asus ROG Phone. Smartfon dla graczy pojawi się w sprzedaży pod koniec przyszłego miesiąca.

Asus pozazdrościł Razerowi gamingowego smartfona i latem tego roku zapowiedział własne urządzenie o nazwie Asus ROG Phone. Producent do tej pory nie podał oficjalnej daty premiery produktu, lecz wyręczył go w tym jeden z chińskich sprzedawców. Dzięki temu wiemy, że będzie dostępny w sprzedaży pod koniec przyszłego miesiąca.

Według GearBest, dostawy smartfona do klientów rozpoczną się pomiędzy 22 i 24 października. Firma planuje oferować dwa warianty sprzętu, mianowicie wersję 8/128 GB oraz 8/512 GB. Mają one kosztować w przeliczeniu odpowiednio 1320 oraz 1620 dolarów. Wiemy też, że telefon trafi na rynek amerykański, ale termin premiery nie jest jeszcze znany.

Jak widać cena nie jest niska, ale w zamian dostajemy topowy smartfon z nowoczesnym wyposażeniem. Asus ROG Phone posiada 6-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli. Pod maską pracować będzie natomiast Snapdragon 845 taktowany zegarem 2,9 GHz. Zastosowano tu również specjalną, firmową technologię Optiflex, dzięki której wydajność telefonu została znacznie podniesiona, co zapewni płynniejsze działanie gier.

Smartfon gamingowy musi też mieć aparaty. Główny aparat jest podwójny i składa się z 12 MP matrycy Sony IMX363 z szerokokątną soczewką 120 stopni i przysłoną f/1.7. Drugi sensor ma 8 MP soczewkę z przysłoną f/2.0. Z przodu znajduje się natomiast 8 MP kamera do selfie oraz wideorozmów.

Smartfon dysponuje także 4000 mAh baterią z systemem Quick Charge 4.0, która do 60 procent pojemności naładuje się w 30 minut. Natomiast technologia HyperCharge zadba o to, by akumulator nie rozgrzewał się podczas ładowania, zmniejszając ryzyko jego uszkodzenia.

Asus ROG Phone

Źródło: Gearbest.com

You may also like...