ASUS Zenfone 6 nietypowo rozwiązuje kwestię przedniej kamery

Tajwański ASUS zaprezentował właśnie swego najnowszego flagowca. Model ASUS Zenfone 6, a bardzo ciekawy sposób rozwiązuje kwestię przedniej kamery.

Producenci smartfonów doskonale wiedzą, że klienci nie przepadają za notchami, więc stosują różne rozwiązania instalacji przedniej kamery. Niektóre firmy decydują się na kamery wysuwane, które pojawiają się tylko wówczas gdy są potrzebne. Inni natomiast całkowicie rezygnują z montowania kamery do selfie i w tym właśnie kierunku poszedł również tajwański ASUS.

Producent zaprezentował właśnie swój najnowszy model ASUS Zenfone 6, w którym zastosowano dość nietypowe rozwiązanie. Smartfon nie posiada przedniej kamery, gdyż zamiast niej wykorzystywana jest tylna. Moduł tylnego aparatu jest bowiem otwierany i obracany. Gdy go więc rozłożymy, możemy go używać zarówno jako tylnej kamery, jak i przedniej. Wystarczy tylko obrócić go o 180 stopni.

W ten sposób producent mógł całkowicie zrezygnować z notcha, nie tracąc nic na funkcjonalności. Jego wyświetlacza nie zaburza więc żadna szczelina czy otwór i ma całkowicie jednolitą powierzchnię. Przy bardzo wąskiej ramce, prezentuje się to bardzo ładnie i nowocześnie.

Brak przedniej kamery to nie problem

Jeśli chodzi o ekran, to mamy tu 6,4″ panel o rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli oraz proporcjach 19.5:9. Jest to niestety panel IPS, więc nie zapewni nam takiej samej jakości obrazu jak AMOLED. Ale ma 100 procentowe pokrycie barw palety DCI-P3, więc odwzorowanie kolorów jest na przyzwoitym poziomie. Pod ekranem nie znajdziemy jednak czytnika odcisków palców, gdyż producent zdecydował się na standardowe rozwiązanie, instalując go na pleckach.

Pod maską ASUS Zenfone 6 pracuje Snapdragon 855 z 8 GB RAM i 256 GB pamięci użytkowej. Wspomniana wcześniej kamera jest tylko podwójna i składa się z głównej matrycy 48 MP oraz dodatkowej o rozdzielczości 13 MP. Może też nagrywać obraz w rozdzielczości 4K/60 kl./s.

Producent deklaruje, że mechanizm wysuwania aparatu jest bardzo trwały. W czasie testów wytrzymał 100 tys. przekręceń, co odpowiada 5 latom użytkowania, przy wykonywaniu 28 selfie każdego dnia. Użytkownik nie musi się obawiać, że po pewnym czasie kamera ulegnie uszkodzeniu. Dodatkowo, podobnie jak w zaprezentowanym niedawno OnePlus 7 Pro, kamera ma system wykrywania upadku. Chowa się wówczas, by zapobiec zniszczeniu.

Na jednym ładowaniu ASUS Zenfone 6 będzie działał aż dwa dni

Dużą zaletą smartfona jest niewątpliwie jego bateria o pojemności aż 5000 mAh. Według producenta wystarczy na dwa dni intensywnego użytkowania telefonu. A dzięki technologii Qualcomm Quick Charge 4.0, jej ponowne naładowanie trwa bardzo krótko.

Asus zapewnia, że jego najnowszy smartfon ma zagwarantowane co najmniej dwie duże aktualizacje systemowe. Dodatkowo firma zoptymalizowała framework Androida, dzięki czemu działanie sprzętu jest znacznie szybsze od innych flagowców. Chodzi tu przede wszystkim o codzienne zadania, takie jak uruchamianie klawiatury, otwieranie aplikacji, czy też kończenie połączenia.

Ile trzeba mieć pieniędzy, aby stać się posiadaczem ASUS Zenfone 6? Smartfon będzie oferowany w trzech konfiguracjach, a podstawowa ma 6 GB RAM i 64 GB pamięci użytkowej. Jej cena w Europie wyniesie 499 euro. Za wersję 6/128 GB zapłacimy 559 euro, natomiast topowy wariant z 8/256 GB to wydatek 599 euro.

ASUS Zenfone 6

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...