ASUS wprowadza na rynek budżetowy smartfon z Android Go

Tajwański Asus wprowadził do sprzedaży w USA swój pierwszy smartfon z Android Go. Model ASUS ZenFone Live dostępny jest w sklepach w cenie 109,99 dolarów.

Na rynku jest już dostępnych całkiem sporo smartfonów z platformą Android Go, ale ciągle ich przybywa, gdyż kolejni producenci wprowadzają do sprzedaży nowe modele. Kolejnym jest Asus, który również postanowił wesprzeć tę budżetową platformę i zaoferował swój pierwszy model z tym systemem.

Produkt nazywa się ASUS ZenFone Live i adresowany jest do użytkownika o bardzo małych wymaganiach, który nie potrzebuje wydajnego sprzętu. Smartfon wyposażono w dość sporych rozmiarów wyświetlacz IPS o przekątnej 5,5″ oraz rozdzielczości 1440 x 720 pikseli. Pod maską pracuje Snapdragon 425 z 1 GB RAM oraz 16 GB pamięci flash, którą możemy rozszerzyć o 512 GB kartą microSD. Smartfon dysponuje również 8 MP kamerą tylną nagrywającą obraz w Full HD i 5 MP przednią. Ma także baterię o pojemności 3000 mAh oraz obsługę Dual SIM.

Największą zaletą tego modelu jest oczywiście system Android Go, czyli specjalnie okrojona wersja Androida, zaprojektowana dla budżetowych urządzeń. Wyposażono ją w dopasowane wersje popularnych aplikacji, jak YouTube oraz Google Maps, które dzięki niewielkim ograniczeniom działają bardzo płynnie.

Na amerykańskim rynku ASUS ZenFone Live dostępny jest w cenie 109,99 dolarów.

ASUS ZenFone Live

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...