BBC tworzy rywala dla Alexy i Siri. Asystent Beeb będzie lepiej rozumiał brytyjski akcent

Brytyjska stacja BBC zapowiedziała stworzenie własnego asystenta głosowego. Produkt o roboczej nazwie Beeb, pojawi się prawdopodobnie w przyszłym roku.

Rynek głosowych asystentów robi się coraz ciaśniejszy, gdyż kolejne firmy wprowadzają nań swych pomocników. Oprócz tych najpopularniejszych jak Siri, Cortana, Alexa, Bixby czy Google Assistant, mamy jeszcze wielu pomocników mniej znanych na rynkach europejskich. Wkrótce jednak na Starym Kontynencie pojawi się kolejny asystent, którego robocza nazywa brzmi Beeb.

Plan stworzenia takiego pomocnika ogłosiła właśnie brytyjska stacja BBC. Sieć pracuje nad cyfrowym asystentem, który będzie znacznie lepiej rozumiał brytyjski akcent. Prace są na bardzo wczesnym etapie i obecnie sieć prosi swych pracowników z całego kraju, by nagrywali swe głosy. W ten sposób asystent będzie uczył się akcentów używanych w różnych częściach Wielkiej Brytanii.

Natomiast zadaniem nowego produktu będzie pomaganie ludziom w interakcji z firmowymi serwisami oraz nawigacja po oferowanych programach. Asystent stanie się częścią firmowej strony internetowej oraz aplikacji iPlayer dla telewizorów Smart TV. Oczywiście to na razie początek wykorzystania pomocnika, gdyż plany zakładają także udostępnienie go firmom trzecim. Będą mogły dopasować go do własnych potrzeb i wykorzystać w najlepszy dla siebie sposób.

W rozwoju oraz testach Beeb bierze udział wyłącznie firmowy zespół BBC. Na razie nie przewiduje się więc otwartych beta testów, choć nie można wykluczyć, że takowe w przyszłości będą zorganizowane.

BBC

Źródło

You may also like...