BeoVision Eclipse – nowy telewizor Bang & Olufsen

Duńska firma Bang & Olufsen, produkująca najwyższej klasy sprzęt RTV, prezentuje nowy telewizor. BeoVision Eclipse powstał we współpracy z koncernem LG Electronics.

Telewizor jest sprzętem, który ma bardzo dużą rozpiętość cenową, zależną od oferowanej jakości oraz zastosowanych technologii. Można oczywiście kupić model za 3 tys. zł, który będzie miał ubogą funkcjonalność oraz kiepską jakość obrazu, ale zaspokoi potrzeby wielu konsumentów.

Na osoby z grubszym portfelem czeka jednak sprzęt z najwyższej półki, taki jak BeoVision Eclipse firmy Bang & Olufsen. Duńska marka, podczas targów IFA 2017 zaprezentowała najnowszy odbiornik, opracowany wspólnie z inżynierami koncernu LG Electronics.

BeoVision Eclipse

Zastosowano w nim wszystkie najnowsze rozwiązania technologiczne oraz szeroką gamę funkcji Smart TV. Model ten oferowany jest w wersji 55″ i 65″ i wyświetla obraz w rozdzielczości 4K, funkcjonując na opracowanej przez LG platformie webOS 3.5. Oznacza to, że potrafi streamować muzykę i filmy z takich serwisów, jak Netflix, Amazon, YouTube, Spotify oraz Deezer. Może też oczywiście odtwarzać je z zewnętrznych nośników.

BeoVision Eclipse

Kontrolowanie wszystkich funkcji sprzętu odbywa się przy pomocy nowego modelu pilota BeoRemote One BT. Oferuje on m.in., skróty do ulubionych kanałów, oraz dostęp do serwisów i zewnętrznych urządzeń, a także wiele innych funkcji.

Większość telewizorów ma wbudowane stosunkowo słabe głośniki, więc użytkownicy muszą podłączać je do soundbarów lub zestawów kina domowego. W przypadku produktów Bang & Olufsen nie ma takiej potrzeby, gdyż producent wyposaża je w wysokiej klasy sprzęt audio. W modelu jak BeoVision Eclipse mamy więc 3-kanałowy system SoundCentre o mocy 450W, składający się z głośników stereo oraz głośnika centralnego. Oczywiście jeśli nam to nie wystarcza, to producent umożliwia rozbudowanie zestawu o głośniki przestrzenne, umieszczane za widzem. Są to modele bezprzewodowe, które producent oferuje jako opcjonalne wyposażenie swego telewizora.

BeoVision Eclipse nie jest produktem tanim. Wersja 55-calowa kosztuje 10 990 dolarów i oferowana jest w standardzie z uchwytem do zamocowania na ścianie. Model 65-calowy to wydatek 15 990 dolarów.

BeoVision Eclipse

Źródło: Engadget.com

You may also like...