Bixby z funkcją przelewów pieniężnych

Samsung zapowiedział nową funkcję swego asystenta Bixby. Narzędzie pozwala nie tylko sprawdzić stan konta bankowego, ale też dokonywać przelewów.

Bixby, najnowszy asystent cyfrowy, który pojawił się wraz z Galaxy S8, nie miał łatwego startu. Najpierw było opóźnienie premiery aplikacji, a potem okazało się, że jej funkcjonalność jest nieco ograniczona.

Samsung stara się to zmienić i właśnie udostępnił użytkownikom swego asystenta kolejną funkcję, na razie dostępną tylko w Korei Południowej. Nowa funkcja ma związek z mobilną bankowością. Umożliwia m.in., sprawdzenie stanu naszego konta bankowego, a także wykonywanie przelewów.

Cyfrowy asystent wykorzystuje do tego celu system płatności Samsung Pay. Natomiast za bezpieczeństwo transakcji odpowiada system Samsung Pass, który autoryzuje użytkownika oraz samą transakcję, wykorzystując skaner tęczówki. Ten sam skaner, który jak pokazali niedawno hakerzy, można łatwo obejść.

Cały proces jest znacznie wygodniejszy w obsłudze, gdyż Bixby może go wykonać automatycznie. Na razie nie wiadomo jednak kiedy nowa funkcja stanie się dostępna także na innych rynkach.

Bixby

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...