Budżetowy Apple Watch SE jest coraz bliżej

Apple planuje budżetową wersję swego popularnego smartwatcha. Model Apple Watch SE miałby pojawić się na sklepowych półkach już na początku przyszłego roku.

Jak wiemy Apple Watch jest obecnie najchętniej kupowanym smartwatchem na świecie. W pierwszym półroczu sprzęt amerykańskiej firmy zdominował rynek tych urządzeń, uzyskując w nim ponad 50 procent udziałów. Wkrótce jego przewaga nad rywalami może stać się jeszcze większa, gdyż producent przygotowuje jego budżetową wersję. Nowy produkt pojawi się w przyszłym roku.

Smartwatch nosi roboczą nazwę Apple Watch SE i ma być tańszy od standardowej wersji. Oczywiście, aby udało się uzyskać niższą cenę, producent musi poczynić w swym sprzęcie kilka cięć, które pozwolą ograniczyć koszty.

Według najnowszych doniesień, budżetowa wersja zegarka otrzyma stylistykę znaną ze starszych modeli. Sprzęt zastąpić ma serię 3 i kosztować tyle samo co ona. Pojawią się w nim procesory S6 oraz W4, a także 16 GB pamięci RAM. Koperta będzie natomiast dostępna tylko w wersji aluminiowej, a oprócz tego pojawi się Bluetooth 5.0 oraz międzynarodowy przycisk SOS pozwalający wezwać pomoc. Ten element wyposażenia ma być jednak dostępny tylko w wersji z modemem komórkowym. W planach jest również cyfrowa koronka, a także technologia haptyczna.

Ceny Apple Watch SE na razie nie znamy, ale wstępnie wiemy kiedy można się go spodziewać na sklepowych półkach. Według źródeł premiera tańszego zegarka odbędzie się w marcu przyszłego roku.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że podczas zbliżającej się prezentacji najnowszych smartfonów, poznamy też więcej szczegółów dotyczących zegarka.

Apple Watch SE

Źródło

You may also like...