Huawei pokazało nowy smartfon z serii Y dla mniej wymagających

Chiński koncern zaprezentował kolejnego budżetowca jakim jest Huawei Y5 2019. To mniejsza i bardziej okrojona wersja Y6 Pro 2019, adresowana do mało wymagających użytkowników.

Huawei wkrótce wzbogaci swą ofertę smartfonów z niższej półki o zupełnie nowy model jakim jest Huawei Y5 2019. Firma właśnie zaprezentowała swój sprzęt, który skierowany jest do osób potrzebujących funkcjonalnego, lecz taniego smartfona.

Nowy produkt charakteryzuje się dość nowoczesną stylistyką, podkreślają przez niezbyt szerokie ramki otaczające wyświetlacz oraz mały notch. Jedynie dolna ramka jest nieco grubsza, gdyż producent umieścił na niej swe firmowe logo. Zastosowano tu całkiem sporych rozmiarów wyświetlacz 5,71″ o rozdzielczości zaledwie 720 x 1520 pikseli. Zajmuje on 78,1% powierzchni przedniego panelu, natomiast zagęszczenie pikseli wynosi 295 PPI.

Huawei Y5 2019

Pod maską znajduje się czterordzeniowy Mediatek MT6761 Helio A22, taktowany zegarem 2 GHz, z jednostką graficzną PowerVR GE8320. Jeśli chodzi o pamięć to nie jest jej zbyt wiele. Operacyjnej smartfon ma tylko 2 GB, natomiast użytkowej w zależności od wersji 16 lub 32 GB. Slot na kartę microSD pozwala jednak rozszerzyć ją aż o 512 GB, więc miejsca na aplikacje i zdjęcia na pewno nie zabraknie. Nie znajdziemy tu jednak czytnika biometrycznego.

Jako że mamy do czynienia z modelem budżetowym, tylny aparat jest tylko pojedynczy i posiada 13 MP matrycę, która wystarcza do nagrywania wideo w Full HD. Przedni aparat umieszczony w niewielkim notchu to jedynie 5 MP. Bateria smartfona dysponuje natomiast pojemnością 3020 mAh.

Huawei Y5 2019

Nie znamy jeszcze ceny i dostępności Huawei Y5 2019. Wiemy jedynie tyle, że smartfon pojawi się w czterech wersjach kolorystycznych, mianowicie brązowej, niebieskiej oraz dwóch wariantach czarnego.

Źródło: Huawei.com

You may also like...