Xiaomi ma oryginalny pomysł na odwróconego notcha

Media natrafiły na patent Xiaomi, prezentujący oryginalny pomysł na notcha. Jest on bowiem odwrócony, a więc wystaje poza obrys obudowy urządzenia.

Notch nie jest szczególnie lubianym przez użytkowników elementem wyposażenia smartfona. Producenci jednak coraz chętniej go instalują, gdyż jest dla nich wygodnym sposobem na zwiększanie rozmiaru wyświetlaczy. Notche spotykamy więc w różnych modelach urządzeń. Ale nie wszyscy producenci chcą go stosować i niektóre firmy szukają innych rozwiązań na umieszczenie przedniej kamery.

Jeden z bardziej śmiałych pomysłów możemy zobaczyć w patencie należącym do koncernu Xiaomi. Przedstawia bowiem notch odwrócony, który nie znajduje się w ekranie, lecz wystaje poza obrys obudowy. Przypomina to nieco wysuwane kamery stosowane przez niektóre firmy, lecz tutaj mamy element zamontowany na stałe. W jego górnej części znajduje się przednia kamera, natomiast poniżej umieszczono słuchawkę służącą do prowadzenia rozmów. W ten sposób producent nie musi już wycinać w ekranie żadnej dziury.

Musimy jednak pamiętać, że jest to tylko patent przedstawiający jeden z wielu pomysłów. Nie ma więc żadnej pewności, że producent zdecyduje się wykorzystać te rozwiązanie w którymś z przyszłych produktów.

Zresztą jego funkcjonalność może być nieco dyskusyjna. Takie garb móglby nieco przeszkadzać podczas noszeni sprzętu w kieszeni lub torebce. Wówczas zainstalowana w nim kamera byłaby bardziej narażona na uszkodzenia. Ale to tylko spekulacje.

Xiaomi

Źródło: Tigermobiles.com

You may also like...