CES 2013: Alcatel przedstawia nowe smartfony

Marka Alcatel nie jest szczególnie znana na rynku smartfonów, lecz dwa jej najnowsze produkty mogą szybko sprawić, że firma zacznie być stawiana w jednym rzędzie z takimi gigantami jak Samsung czy Apple.

Podczas CES 2013 Alcatel pokazał dwa nowe smartfony na Androidzie: One Touch Idol oraz One Touch Idol Ultra. Pierwszy z nich określany jest mianem jednego z najlżejszych, zaś drugi jednego najcieńszych z telefonów na rynku.

One Touch Idol to słuchawka o wadze zaledwie 110 gram (dla porównania iPhone 5 waży 112 gram), wyposażona w 4-calowy wyświetlacz, 1,2 GHz procesor o dwóch rdzeniach oraz 512 MB pamięci RAM. Posiada ponadto dwie kamery (8 Mpix z tyłu oraz 2,1 Mpix z przodu), potrafiące nagrywać wideo w rozdzielczości 1080p. Cena nie jest znana, ale premiera na chińskim rynku odbędzie się jeszcze w styczniu.

Drugim z modeli jest nieco większy, ale za to znacznie cieńszy (jedynie 6,45 mm) One Touch Idol Ultra. Tutaj mamy 4,7-calowy ekran, podobny procesor, 1 GB pamięci RAM oraz także dwie kamery (8 Mpix i 1,3 Mpix), tyle że nagrywające wideo w zaledwie 720p. Systemem operacyjnym, podobnie jak u poprzednika, Android 4.1. Jelly Bean. One Touch Idol Ultra również pojawi się na rynku w styczniu w cenie 444 USD.

Źródło: Alcatel.com

You may also like...