Chrome wspiera Dark Mode na platformie iOS 13

Użytkownicy smartfonów Apple z zainstalowanym systemem iOS 13, mogą już przeglądać internet w trybie Dark Mode. Taką opcję oferuje im przeglądarka Google Chrome.

Wprowadzony niedawno na rynek system iOS 13, oferuje już w standardzie obsługę trybu Dark Mode. Działa on jednak przede wszystkim z fabrycznymi aplikacjami koncernu, natomiast w przypadku programów firm trzecich bywa z tym różnie. Obsługa trybu zależy bowiem wyłącznie od twórców, ale na szczęście powoli rośnie liczba programów, które go wspierają.

Wsparcie dla Dark Mode otrzymała właśnie przeglądarka Google Chrome. Użytkownicy smartfonów i tabletów z zainstalowanym iOS 13, mogą już korzystać z nowego, ciemnego motywu. Jeśli Dark Mode jest już aktywowane w samym systemie, to użytkownik nie musi już wykonywać żadnych dodatkowych czynności. Przeglądarka automatycznie przełączy się na ciemną wersję interfejsu.

Aktualizacja dodatkowo zmienia też sposób wyświetlania historii, ulubionych stron oraz paru innych elementów, które teraz prezentowane są jako oddzielne karty. Dodatkowo możemy dodać nowe karty kredytowe bezpośrednio w panelu ustawień aplikacji, co może być przydatne jeśli często robimy zakupy w sieci.

Tryb Dark Mode nie tylko poprawia czytelność prezentowanych stron. Niedawny test pokazał bowiem, że może wydłużyć działanie smartfona nawet o kilka godzin. Opcja jest więc bardzo przydatna nie tylko ze względu na redukcję zmęczenia oczu, ale też ze względów praktycznych.

Chrome

Źródło

You may also like...