Chrome ostrzeże o kradzieży naszego hasła

Przeglądarka Chrome dostała nową funkcję, która pomoże chronić nasze usługi internetowe. Aplikacja ostrzeże w przypadku gdyby hakerzy skradli nasze hasła.

W dzisiejszych czasach korzystamy z bardzo wielu usług internetowych wymagających logowania. Są to nie tylko media społecznościowe, ale też klienci poczty, komunikatory, gry komputerowe i wiele innych. Konta w takich usługach stanowią łakomy kąsek dla hakerów, więc starają się wykraść nasze hasła. Oczywiście istnieje sporo sposobów na ich ochronę, lecz czasem nie są wystarczające.

Hasła mogą wycieknąć do sieci niekoniecznie z naszej winy, ale z winy serwisów, z których korzystamy. Jeśli używamy tych samych haseł do różnych usług, wówczas możemy mieć problem. Szczególnie gdy nie mamy nawet pojęcia, że hasło właśnie trafiło do sieci. W takich sytuacjach pomocna może okazać się przeglądarka Chrome, którą Google wzbogaciło o nowe funkcje bezpieczeństwa.

Chrome

Jedna z nich ostrzega użytkownika, gdy jego hasło zostaje skradzione. W takim wypadku na ekranie komputera pojawi się komunikat zawierający linik pozwalający upewnić się, czy faktycznie wyciekło do sieci. Jest to funkcja, która początkowo pojawiła się jako wtyczka, Password Checkup, ale teraz stała się częścią przeglądarki.

To nie wszystkie zabezpieczenia oferowane przez producenta aplikacji. Chrome dodatkowo zapewnia nam ochronę w czasie rzeczywistym przed phisingiem. Aby z niej skorzystać musimy w przeglądarce być zalogowani do naszego konta Google i włączyć funkcję synchronizacji.

Chrome

Źródło

You may also like...