Citizen planuje własny smartwatch

Japoński producent zegarków, firma Citizen, planuje stworzenie własnego smartwatcha. Produkt miałby pojawić się w sprzedaży już pod koniec tego roku.

Smartwatche nie są tylko domeną producentów elektroniki i w projektowanie tych urządzeń angażują się także producenci normalnych zegarków. Własne modele zapowiedziały już Swatch, Breitling i TAG Heuer, a teraz dołącza do nich Citizen.

Japoński producent zegarków ogłosił plan wprowadzenia do sprzedaży własnego smartwatcha. Produkt pojawi się pod koniec bieżącego roku i podobnie jak nowoczesne zegarki, będzie zasilany ogniwami fotowoltanicznymi, co teoretycznie uwolni użytkownika od konieczności ładowania baterii.

Nie będzie to jednak typowy smartwatch taki jak Samsung GEar S3, lecz standardowy zegarek z dodatkowymi funkcjami. Będzie powiadamiał o nadchodzących połączeniach, otrzymanych wiadomościach i alertach. Ale również otrzyma lokalizator pozwalający go odnaleźć, automatycznie przestawi się na określone strefę czasową i będzie mieć tryb oszczędzania energii.

Nowy Citizen nie będzie jednak na każdą kieszeń, gdyż jego cena wyniesie 783 dolary.

Citizen

Źródło: Asia.nikkei.com

You may also like...