Dark Mode w interfejsie Google Maps na razie tylko dla wybranych

Niektórzy użytkownicy Androida mogą już testować tryb Dark Mode również w interfejsie aplikacji Google Maps. Na razie dostępność nowej funkcji jest mocno ograniczona.

Jedną z kluczowych funkcji Androida 10, był systemowy tryb dark mode dostępny w firmowych aplikacjach koncernu. Jedna z nich jest również popularne narzędzie do nawigacji, czyli Google Maps.

Ciemny motyw w tym programie jest już wprawdzie obecny, lecz dostępny jest wyłącznie gdy korzystamy z trybu nawigacji. Google chce to jednak zmienić, dlatego w październiku zeszłego roku zapowiedziało głębszą integrację Map z ciemnym motywem. Paru użytkowników może już podziwiać efekt tych prac, gdyż niektórzy otrzymali właśnie możliwość testowania przygotowanej zmiany.

Część użytkowników może korzystać z interfejsu dostępnego w ciemnym motywie. Gdy funkcję włączymy, wówczas pojawia się nowe menu. Możemy w nim wybrać czy chcemy korzystać ze standardowego motywu, czy też ciemnego lub jasnego.

Google Maps

W przypadku zdecydowania się na czarny, paleta barw zmienia się na czarną oraz jasno szarą, zaś najciemniejsze odcienie pojawiają się w tle map. Natomiast dzięki zastosowaniu odpowiednio kontrastowych czcionek, tekst jest bardzo czytelny. Oczywiście ikony oraz nazwy wyświetlane na mapie również dostosowano do nowego motywu. Całość jest więc bardzo spójna.

Na tę chwilę są to prawdopodobnie jedynie testy nowej funkcji, gdyż mogą z niej korzystać tylko wybrane osoby. Możliwe też, że Google dopiero rozpoczęło dystrybucję zmiany, więc chwilę potrwa zanim dotrze do wszystkich użytkowników.

Źródło

You may also like...