Debiut LG G6 odbędzie się miesiąc wcześniej

Firma LG Electronics chce wykorzystać problemy Samsunga na rynku smartfonów oraz opóźnioną premierę Galaxy S8 i wprowadzić na rynek swój flagowy model LG G6, nieco wcześniej niż zazwyczaj.

Wpadka Samsunga z Galaxy Note 7 oraz przełożenie na kwiecień premiery Galaxy S8 sprawiły, że inne firmy chcą wykorzystać problemy giganta i przejąć część rynku urządzeń mobilnych, która do niego należy.Taki plan ma m.in. LG Electronics, który jeśli wierzyć plotkom, planuje przyspieszyć premierę swego najnowszego flagowca LG G6. Jak wynika z doniesień medialnych, nowy model wejdzie do sprzedaży pod koniec lutego lub na początku marca, a więc o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj.

Źródła twierdzą, że LG podpisało już umowy z dostawcami na rozpoczęcie produkcji tego modelu na początku stycznia, aby mieć odpowiedni zapas urządzeń na jego marcową premierę, która odbędzie się prawdopodobnie tuż po hiszpańskich targach Mobile World Congress 2017.LG Electronics może na takim posunięciu bardzo skorzystać. LG G6 nie będzie mieć bowiem żadnej poważniejszej konkurencji i dopóki Galaxy S8 nie pojawi się w sprzedaży, umocni swą pozycję, gdyż wielu klientów chętnie kupi ten model, nie mając innej alternatywy.

Źródło: Etnews.com

You may also like...