Deepcool ochroni naszą kartę graficzną przed uszkodzeniem

Deepcool stworzyło nowy uchwyt do karty graficznej, który chroni ją przed uszkodzeniem. Jak przystało na sprzęt dla graczy, nie mogło w nim zabraknąć podświetlenia.

Karty graficzne produkowane dla graczy, są coraz wydajniejsze. A to oznacza konieczność upakowania dużej liczby tranzystorów oraz zapewnienia efektywnego odprowadzania ciepła. Wydajne procesory generują go bowiem dużo, więc do schłodzenia karty wykorzystywane są duże i ciężkie radiatory.

Niestety znacznie zwiększa to wagę sprzętu, zaś laminat ma określoną wytrzymałość. Wystarczy więc przypadkiem zafundować obudowie niewielki wstrząs i nieszczęście gotowe, gdyż mocowanie kilkukilogramowej karty pęknie jak zapałka. A takiego uszkodzenia gwarancja na pewno nie obejmuje, więc możemy być stratni nawet na kilka tysięcy złotych. Powstałe wówczas uszkodzenia mogą bowiem objąć nie tylko kartę graficzną, ale też inne podzespoły.

Deepcool

Na szczęście producenci akcesoriów o tym pomyśleli i oferują nam specjalne uchwyty do kart graficznych. Uchwyty są regulowane i podpierają je, odciążając slot płyty głównej. Takie gadżety mogą być także akcesoriami gamingowymi, czego najlepszym przykładem jest Deepcool GH-01 A-RGB.

Deepcool

Produkt ma nie tylko walory użytkowe. Dzięki podświetleniu RGB może dodatkowo upiększyć naszego peceta. Produkt posiada 9 adresowalnych diod RGB LED, co zapewnia pełne podświetlenie dla obudowy. Co więcej, iluminacja może być zsynchronizowana z innymi urządzeniami, dzięki kompatybilności z systemami popularnych producentów płyt głównych.

Deepcool

Uchwyt GH-01 A-RGB posiada metalową ramę i plastikową podstawę, co zapewnia sporą wytrzymałość na obciążenia. Dużą zaletą dla estetów będzie możliwość ukrycia kabli zasilających.

Deepcool

Deepcool GH-01 A-RGB może pracować z kartą graficzną ważącą nawet do 5 kg. Produkt do sprzedaży trafi w cenie ok. 120 zł. Nie jest to mało, ale taki wydatek pozwoli nam zabezpieczyć się przed stratami mogącymi iść w grube tysiące złotych.

Źródło

You may also like...