Disney zaprezentował realistyczny miecz świetlny

Koncern Disney zaprezentował swój najnowszy gadżet ze świata Star Wars. To bardzo realistyczny miecz świetlny opracowany przez inżynierów Walt Disney Imagineering Research and Development.

Od dekad Świętym Gralem dla inżynierów z całego świata jest miecz świetlny znany z Gwiezdnych Wojen. Gdyby udało się go skonstruować, byłoby to ogromne osiągnięcie dla świata technologii. Wprawdzie podejmowano takie próby, lecz stworzonym gadżetom wciąż daleko do oryginału.

Disney również pracuje nad własnym mieczem świetlnym i właśnie pochwalił się najnowszą jego odsłoną. Dzieło inżynierów z Walt Disney Imagineering Research and Development, powstało dla parku rozrywki Walt Disney World Resort na Florydzie. Pojawi się w najnowszej atrakcji Star Wars: Galactic Starcruiser, która będzie dostępna dla odwiedzających od przyszłego roku.

miecz świetlny

Wydarzenie to rozgrywana w czasie rzeczywistym dwudniowa przygoda, w której każdy chętny może osobiście wziąć udział. Decyzje oraz działania uczestników eventu będą miały bezpośredni wpływ na rozgrywaną przygodę. Uczestnicy spędzą dwie noce statku Halcyon, w towarzystwie postaci znanych z filmów, a wszystko od posiłków po rozrywkę, będzie się odbywało tak, jak w odległej galaktyce.

Disney nie ujawnił szczegółów konstrukcyjnych nowego miecza, ale jak widać na krótkim wideo, prezentuje się bardzo interesująco. Koncern zapewnia, że prace rozwojowe nad mieczem wciąż trwają, ale można założyć, że będzie gotowy na otwarcie nowego hotelu. Trudno jednak powiedzieć ile będzie kosztował, jednak skoro Disney standardowy miecz sprzedaje za 200 dolarów, to nowy będzie z pewnością dużo droższy.

Źródło

You may also like...