Duża luka w zabezpieczeniach Moto G5 Plus

Ekspert\ ds. bezpieczeństwa odkrył groźną lukę w modelu Moto G5 Plus, oferowanym przez Amazon. Błąd pozwala ominąć blokadę ekranu i dostać się do smartfona niepowołanej osobie.

Każdy chciałby kupić smartfon jak najtaniej, więc szuka najciekawszych ofert. Amazon doskonale to rozumie, dlatego jakiś czas temu wyszedł do klientów z ofertą sprzedaży elektroniki w obniżonych cenach.

W ramach programu Prime Exlusive, oferuje więc telefony w cenach niższych niż sklepowe. Oczywiście nie ma nic za darmo, dlatego sprzęt wyposażony jest w specjalne oprogramowanie, które na zablokowanym ekranie wyświetla reklamy. Firma od lat robi tak z czytnikami ebooków i pomysł się sprawdza, więc przeniesiono go także do telefonów.

Niestety okazało się, że jest pewien problem. Ekspert ds. bezpieczeństwa Jaraszski Colliefox odkrył bowiem poważną lukę w tym oprogramowaniu, która pozwala obejść ekran blokady telefonu, zabezpieczający przed niepowołanym dostępem. Wystarczy jedynie kliknąć na czytnik odcisków palców, który nie rozpozna naszych linii papilarnych. Potem należy wcisnąć włącznik telefonu, a następnie kliknąć na reklamę wyświetloną na ekranie. Wówczas zyskujemy pełny dostęp do telefonu.

Użytkownicy Reddita już potwierdzili, że metoda faktycznie działa i nie jest to odosobniony przypadek. W ten prosty sposób można uzyskać dostęp do telefonu zupełnie obcej osoby. Co ciekawe, w przypadku modelu Nokia 6 sprzedawanego w ten sam sposób, metoda nie działa. Użytkownikom telefonu pozostaje więc mieć nadzieję, że Amazon szybko załata tę lukę.

Moto G5 Plus

Źródło: Twitter.com

You may also like...