DxO One nowym aparatem do smartfonów

Firma DxO zajmująca się recenzjami aparatów fotograficznych w smartfonach, opracowała własny. DxO One powstało to urządzeń z systemem Android.

DxO to jedna z najbardziej znanych stron w sieci zajmujących się smartfonami. Specjaliści recenzują aparaty fotograficzne instalowane w nowych modelach sprzętu mobilnego i oceniają je pod kątem jakości wykonywanych zdjęć.

Firma postanowiła jednak dłużej nie ograniczać się do oceniania cudzego sprzętu i stworzyła własny. Jest to już druga generacja aparatu DxO One, gdyż pierwszy model pojawił się dwa lata temu i przeznaczony był do iPhone’ów. Ta wersja została zaprojektowana do sprzętu z platformą Android. Posiada złącze USB-C, a więc przeznaczona jest do współpracy tylko z najnowszymi modelami smartfonów i tabletów posiadających ten port na wyposażeniu.

Nowy aparat o wymiarach 67,5 x 48,85 x 26,25 mm i masie 108 gram, ma 20,2 MP sensor z przysłoną f/1.9 i potrafi zapisywać zdjęcia w formacie RAW. Wyposażono go dodatkowo w ekran dotykowy, który ułatwia obsługę sprzętu.

Jego premiera odbędzie się 2 listopada i dopiero wtedy dowiemy się ile trzeba będzie za niego zapłacić. Pierwsza generacja kosztowała 499 dolarów, więc należy spodziewać się, że nowy model raczej nie będzie tańszy.

DxO One

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...