Face ID w iPadzie coraz bardziej prawdopodobne

W kodzie najnowszej wersji bety iOS 12 odkryto kolejne dowody na wyposażenie iPada w funkcję Face ID. Nowa technologia może trafić do przyszłej generacji tabletu.

Technologia Face ID powstała wprawdzie z myślą o smartfonach, lecz błędem byłoby sądzić, że Apple ograniczy ją tylko do jednego produktu. Od pewnego czasu pojawiają się więc doniesienia sugerujące, iż nowe rozwiązanie pojawi się także w tabletach. Teraz odkryto kolejny dowód wskazujący na to, że jest to coraz bardziej prawdopodobne.

Jeden z deweloperów postanowił bliżej zbadać kod najnowszej wersji beta systemu iOS 12. Znalazł w niej coś ciekawego, mianowicie nową generację avatarów. Steve Troughton-Smithm, w systemie AvatarKit używanego do obsługi Animoji odkrył wsparcie dla obsługi nowego rozmiaru ekranu, podobnego do tego, w który wyposażony jest standardowo iPad. Może to oznaczać, że Apple przygotowuje się do zaimplementowania w tablecie technologii znanej z iPhone’a X.

Oczywiście nie chodzi tu o wyposażenie w nią obecnych modeli tabletów, gdyż nie posiadają odpowiedniego osprzętu do jej obsługi. Mówi się jednak, że firma z Cupertino jeszcze tego lata wprowadzi do sprzedaży nowy iPad z kamerą TrueDepth.

Naturalnie producent na razie niczego nie potwierdza, ani też nie zaprzecza, ale wyposażenie tabletu w system rozpoznawania twarzy, znacznie podniosłoby funkcjonalność tych tabletów.

Face ID

Źródło: Twitter.com

You may also like...