Technologia Face ID zbyt droga do kopiowania

Chińskie firmy nie wprowadza zbyt szybko smartfonów z Androidem, wyposażonych w technologię Face ID. Jest ona bowiem zbyt droga do skopiowania i znacznie podniosłaby ceny sprzętu.

Chińskie firmy tylko czekają na nowinki technologiczne wprowadzane w smartfonach Apple i Samsunga, by następnie szybko je skopiować. Najczęściej po kilku tygodniach od ich prezentacji, producenci z Państwa Środka zapowiadają modele posiadające już wprowadzone technologie.

Tak jest m.in., z charakterystycznym wcięciem ekranu posiadanym przez iPhone’a X (sprawdź ceny), które zapowiedziano już w kilku urządzeniach. Inaczej jest jednak z technologią Face ID, której w chińskim sprzęcie nie ujrzymy zbyt szybko. Przeszkodą w pojawieniu się tego rozwiązania jest oczywiście jego cena. Kamery 3D kosztują obecnie od 30 do 50 dolarów. Ich montaż w sprzęcie oferowanym w cenie około 200 dolarów nie ma więc sensu, gdy producenci i tak jadą na niskich marżach. A wówczas nic by nie zarobili.

Chińscy producenci mają jednak nadzieję, że w tym roku cena technologii znacznie spadnie. Liczą, że wzrośnie popyt na kamery oraz że ich produkcją zajmą się inne firmy, co powinno wymusić spadek cen. Dużą nadzieję pokładają w samym Apple, które planuje wyposażyć w kamery 3D aż trzy tegoroczne modele swych smartfonów, więc będzie potrzebować znacznie więcej modułów.

Póki co chińscy producenci muszą więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać z wprowadzeniem na rynek smartfonów posiadających taki system autoryzacji użytkownika.

Face ID

Źródło: Digitimes.com

You may also like...