Facebook rezygnuje z nowej aplikacji dla nastolatków

Testowana od kilku miesięcy aplikacja LOL dedykowana nastolatkom, nie ujrzy światła dziennego. Facebook zdecydował o zakończeniu tego projektu.

Facebook wprawdzie może poszczycić się dużą liczbą użytkowników, jednak firma nie jest w stanie przyciągnąć do siebie nastolatków. Młodsi użytkownicy sukcesywnie odchodzą do konkurencji, gdyż ta oferuje im opcjes dopasowane do ich potrzeb i preferencji. A te są zupełnie inne niż w przypadku starszych użytkowników.

Firma Marka Zuckerberga miała więc pomysł na to, jak przyciągnąć do siebie nieco młodszych użytkowników. Parę tygodni temu pojawiły się więc informacje o testach zupełnie nowej platformy o nazwie LOL. Pomysł zakładał stworzenie serwisu, w którym użytkownicy mogliby łatwo i wygodnie dzielić się memami oraz innymi wpisami.

Beta testy przeprowadzone we współpracy z setką nastolatków wykazały jednak, że platforma nie jest w stanie ich zainteresować. Po zebraniu mało pochlebnych opinii, Facebook skasował więc aplikację i nie zamierza jej rozwijać.

Nie oznacza to jednak, że rezygnuje z samego pomysłu. Portal zamierza teraz skupić się na jeszcze młodszych użytkownikach, choć nie stworzy im nowego produktu, lecz udoskonali obecny. Powołano więc do życia specjalny zespół, który zajmie się usprawnieniem aplikacji Messenger Kids. Jest to komunikator przeznaczony dla użytkowników poniżej 13 roku życia, który nie pozwala zakładać profili na portalu.

Facebook

Źródło: Recode.net

You may also like...