Samsung Galaxy A10s dołącza do znanej rodziny smartfonów

Samsung zapowiedział kolejnego członka rodziny Galaxy A. Model Galaxy A10s wyposażono w 6,2″ ekran oraz baterię o pojemności aż 4000 mAh.

Galaxy S nadal jest flagowym produktem koreańskiej marki, lecz nie da się zaprzeczyć, że producent coraz większą uwagę przywiązuje do serii Galaxy A. To właśnie ona stanowi poligon doświadczalny dla nowych rozwiązań. I to tam najpierw trafiają wszelkie nowinki technologiczne w postaci potrójnych kamer oraz czytników odcisków wbudowanych w ekrany.

Koreańska marka zaprezentowała właśnie odświeżoną wersję najtańszego członka tej rodziny, mianowicie Galaxy A10s. Jak widzimy na załączonych grafikach, projektanci przyłożyli się do swej pracy. Smartfon prezentuje się bardzo nowocześnie, a ramki otaczające wyświetlacz są bardzo wąskie. W ekranie zajmującym sporą część przedniego panelu, umieszczono charakterystyczne dla tego producenta wcięcie pod przednią kamerę, które nazywa się Infinity-V. Sam wyświetlacz jest słusznych rozmiarów i ma aż 6,2″, zaś jego rozdzielczość wynosi 1520 x 720 pikseli.

Galaxy A10s – średniak z dużą baterią

Galaxy A10s

Pod maską pracuje ośmiordzeniowy procesor, którego modelu producent na razie nie zdradził. Wiemy jedynie tyle, że cztery jego rdzenie taktowane są zegarem 2.0 GHz, natomiast dwa pozostałe 1,5 GHz. Chip współpracuje z 2 GB RAM, co w dzisiejszych czasach jest ilością coraz rzadziej spotykaną. O płynnej wielozadaniowości możemy więc raczej zapomnieć. 32 GB pamięci wystarczy natomiast na aplikacje i zdjęcia, ale dodatkowo można ją rozszerzyć kartą microSD.

Galaxy A10s

Tylny aparat jest podwójny i składa się z 13 MP sensora głównego, z którym współpracuje 2 MP matryca. Kamera do selfie oraz wideorozmów ma natomiast 2 MP. Na pleckach oprócz aparatu znajdziemy także czytnik odcisków palców, ale jeśli preferujemy inne rozwiązanie, to telefon odblokujemy również twarzą.

Galaxy A10s obsługuje dwie karty SIM, więc będziemy mogli równocześnie korzystać z dwóch numerów. Przy tak dużym ekranie będzie na pewno przydatna bateria o pojemności 4000 mAh, natomiast sprawne działanie sprzętu zapewni nam Android 9.0 Pie.

Galaxy A10s

Niestety producent nie poinformował kiedy nowy smartfon trafi do sprzedaży, ani też ile będziemy musieli za niego zapłacić.

Źródło

You may also like...