Samsung Galaxy Note10+ 5G ma najlepszy aparat na świecie

Specjaliści z DxOMark przyznali najwyższą ocenę aparatom wbudowanym w Galaxy Note10+ 5G. Według serwisu produkt Samsunga oferuje najlepsze aparaty na świecie.

Dotychczas na szczycie najwyżej ocenianych smartfonów przez specjalistów z DxOMark, królowały modele firmy Huawei. Samsungowi udało się jednak pokonać swego największego rywala, detronizując konkurencję za pomocą najnowszego modelu Galaxy Note10+ 5G. Zapowiedziany kilka dni temu produkt trafił właśnie w ręce ekspertów od jakości zdjęć, którzy przyznali mu najwyższą możliwą ilość punktów.

Średnia punktów przyznanych flagowcowi koreańskiej marki wynosi 113. Składa się na nią 118 punktów przyznanych za jakość zdjęć oraz 101 punktów, jakie smartfon otrzymał za jakość nagrywanych filmów. Ostatnią składową wyniku jest 99 punktów przyznanych przedniej kamerze.

Eksperci docenili przede wszystkim jakość zoomu, która była najlepsza ze wszystkich testowanych dotąd modeli. Przybliżanie obrazu jest tak dokładne, że pozwala dostrzec wszelkie szczegóły faktur przedmiotów, w tym także podczas fotografowania przy słabym świetle. Wykonywane zdjęcia mają minimalną ilość artefaktów, zaś ekspozycja i balans bieli są dokładne i stabilne. Całkiem niezły jest również efekt bokeh, czyli artystycznego rozmycia tła. Oferuje zauważalnie lepszą teksturę twarzy, choć głębia obrazu nie jest idealna i okazjonalnie pojawiają się pewne błędy.

Z pełną treścią recenzji nowego smartfona zapoznacie się na tej stronie. Znajdziecie tam również próbki zdjęć wykonanych tym modelem, które pozwolą Wam samodzielnie ocenić jakość kamer.

Galaxy Note10+ 5G

Galaxy Note10+ 5G

Źródło: Dxomark.com

You may also like...