Facebook Messenger wykorzystywany do kopania Monero

Użytkownicy komunikatora Facebook Messenger, stali się ofiarami hakerów. Stworzone przez nich malware, wykorzystuje ich do kopania Monero.

Kopanie kryptowaluty w ostatnim czasie weszło na zupełnie nowy poziom. Dzięki skryptowy CoinHive, właściciele internetowych stron mogą obecnie wykorzystywać moc sprzętu odwiedzających witrynę do wydobywania Monero.

Trend ten staje się niestety coraz powszechniejszy, gdyż jak niedawno informowałem, zajmuje się tym już ponad 2500 stron, a z miesiąca na miesiąc ich liczba rośnie. To jeszcze nie wszystko, ponieważ hakerzy wymyślają wciąż nowe sposoby na kradzież mocy obliczeniowej naszych komputerów lub smartfonów.

Specjaliści z Trend Micro, odkryli bowiem malware celujące w użytkowników komunikatora Facebook Messenger. Malware o nazwie Digimine nie tylko wykorzystuje moc sprzętu użytkowników do kopania kryptowaluty. Dzięki temu przestępcy mogą też całkowicie przejąć nasze konto na Facebooku.

Malware zaprojektowano w taki sposób, aby udawało pliki wideo. Dobrą wiadomością jest to, że rozprzestrzenia się tylko za pośrednictwem desktopowej wersji komunikatora, działającej na Google Chrome. Gdy zainfekowany plik zostanie uruchomiony w Messengerze na innej platformie, np. urządzeniu mobilnym, nie wyrządzi żadnych szkód.

Gdy jednak użytkownik mą ustawione automatyczne logowanie, Digimine może przejąć kontrolę nad kontem, a następnie rozesłać zainfekowane wideo do przyjaciół. Warto więc uważać jakie pliki się otwiera, szczególnie jeśli zostały nadesłane przez nieznajomą osobę.

Monero

Źródło: Independent.co.uk

You may also like...