Facebook szykuje zupełnie nową wersję aplikacji Messenger

Podczas konferencji F8 2019 dowiedzieliśmy się o kilku nowych projektach Facebooka. Dotyczą głównie aplikacji Messenger, która pojawi się w zupełnie nowej wersji, a dodatkowo będzie dostępna w wersji desktopowej.

Wczorajsza konferencja F8 2019 zorganizowana przez Facebooka, przyniosła nam kilka ciekawych informacji dotyczących nowych planów amerykańskiego koncernu. W najbliższej przyszłości działania portalu skupią się na komunikatorze Messenger, którego użytkownicy mogą spodziewać się istotnych zmian.

Jedna z nich dotyczy komputerów osobistych. Obecnie aby uzyskać dostęp do komunikatora na desktopie, musieliśmy otworzyć w przeglądarce Facebooka, albo korzystać z nakładek zewnętrznych firm. To jednak mocno ograniczało wygodę korzystania z aplikacji, więc firma wkrótce to zmieni. Powstanie nowa aplikacja dla destkopów, która będzie oferowała pełną funkcjonalność platformy, łącznie z grupowymi połączeniami wideo, wielozadaniowością itp.

Facebook chce także połączyć aplikacje Facebook Messenger z Instagramem oraz WhatsApp, ujednolicając wszystkie trzy platformy. W ten sposób użytkownik będzie mógł prowadzić rozmowy za pomocą jednej aplikacji, bez względu na to, czy rozmówca jest na Facebooku, znajduje się w liście kontaktów WhatsApp, czy też korzysta z Instagrama. Użytkownik będzie też mógł korzystać z wideorozmów oraz funkcji udostępniania multimediów.

Kolejną zmianą będzie całkowicie nowy, mobilny Messenger. Portal zapowiedział jej stworzenie jej całkowicie od zera, na zupełnie nowym kodzie. Aplikacja zaoferuje dokładne te same funkcje co jej obecna wersja, ale będzie ważyła tylko 30 MB. Będzie też znacznie szybsza i jej uruchomienie zajmie poniżej 2 sekund. Zaoferuje więc płynność działania podobną do tej, którą ma obecnie Messenger Lite, ale bez żadnych ograniczeń w kwestii funkcjonalności.

Aplikacja stanie się też bardziej społecznościowa. Dostanie nową zakładkę przyjaciół, a także zaoferuje dostęp do publikowanych przez nich treści, jak zdjęcia, filmy oraz Stories. Treści mają pochodzić ze wszystkich platform Facebooka, ale mogą to być również materiały prywatne.

Nie wiemy jednak dokładnie kiedy możemy oczekiwać wprowadzenia wszystkich zapowiedzianych zmian.

Messenger

Źródło: Neowin.net

You may also like...