Facebook wypowiada wojnę drukowanej broni

Facebook postanowił usunąć ze swego serwisu broń z drukarki 3D. Firma blokuje wszelkie treści związane z tym uzbrojeniem oraz usuwa plany umożliwiające jej produkcję.

Drukarki 3D nie stały się może tak powszechne jak tego oczekiwano. Jednak bardzo szybko i chętnie zostały wykorzystane przez przestępców. Ich możliwości sprawiają bowiem, że można na nich produkować uzbrojenie, co jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Dzięki tym urządzeniom broń palna jest poza wszelką kontrola i praktycznie każdy posiadający taki sprzęt, może we własnym domu stworzyć śmiertelnie groźny pistolet.

Facebook postanowił więc zacząć zwalczać broń z drukarki 3D. Amerykańska firma zaczyna blokować dyskusję dotyczącą samodzielnej produkcji uzbrojenia oraz usuwa ze swej strony plany umożliwiające wytwarzanie pistoletów. Portal twierdzi, że takie treści naruszają jego regulamin i w związku z tym usunął ze swych łamów kilka stron zajmujących się drukowanym uzbrojeniem.

Banowanie stron dopiero się rozpoczęło i wiele z nich jest jeszcze dostępnych, ale wkrótce powinno zniknąć ze strony. Działanie amerykańskiego portalu z pewnością nie spodoba się zwolennikom powszechnego dostępu do broni, ale faktem jest, że broń z drukarki 3D stanowi duże zagrożenie dla bezpieczeństwa. O ile bowiem na standardową broń palną trzeba mieć pozwolenie, a jej posiadacze są rejestrowani, to drukowany pistolet nie ma takich ograniczeń.

Co więcej, przestępstwo popełnione taką bronią, ze względu na brak numerów seryjnych, jest praktycznie nierozwiązywalne.

broń z drukarki 3D

Źródło: Buzzfeednews.com

You may also like...