W PUBG zagrasz teraz na słabszym smartfonie

Posiadacze słabszych smartfonów z Androidem, też mogą zagrać w popularną grę PlayerUnknown’s BattleGround. Właśnie pojawiła się nowa wersja o nazwie PUBG Lite.

Mobilna wersja gry PlayerUnknown’s BattleGround wymaga całkiem mocnego smartfona, by dało się komfortowo bawić. Duży teren oraz dość szczegółowa grafika, wymagają bowiem sporej mocy obliczeniowej dla zachowania odpowiedniej płynności. Najlepiej wiec uruchamiać ją na topowych modelach smartfonów, jeśli nie chcemy oglądać pokazu slajdów.

Niestety duże wymagania gry oznaczają, że posiadacze tańszego sprzętu, dotychczas nie mogli grać ze względu na zbyt niską jego wydajność. Na szczęście twórcy właśnie rozwiązali ten problem wydając grę PUBG Lite. Jest t okrojona wersja popularnej produkcji, która oczywiście oferuje tą samą mechanikę gry co edycja standardowa. Nie ogranicza też jakości grafiki, ani dźwięku, więc nie musimy się bać tego, że tytuł będzie gorzej wyglądał oraz brzmiał.

W jaki sposób gra została więc dopasowana do mniej wydajnych smartfonów? Poprzez zmniejszenie rozmiaru mapy oraz liczby graczy. W standardowej wersji w zabawie uczestniczy 100 osób, natomiast w nowej edycji jest ich tylko 40. Mapa z kolei została ograniczona do rozmiaru 2 x 2 km. Dzięki temu do działania gry nie potrzeba już tyle mocy obliczeniowej, więc dadzą sobie z nią radę również słabsze procesory.

PUNG Lite można już pobrać z Google Play Store. A jeśli chcielibyście w promocyjnej cenie zakupić wersję na PC, to zapraszam tutaj.

PUBG Lite

PUBG Lite

PUBG Lite

Źródło: Google.com

You may also like...