Feeder-Robot rozwiąże problem z karmieniem kota

Miłośnicy kotów ucieszą się z nowego gadżetu, który weźmie na siebie obowiązek ich karmienia. Jest nim zautomatyzowany system o nazwie Feeder-Robot.

Trzymanie w domu kota nie jest sprawą prostą. Największym problemem jest zadbanie o właściwe karmienie zwierzaka. Nie można go bowiem przekarmiać, gdyż jeśli ma niewiele ruchu, wówczas szybko utyje i pojawią się problemy ze zdrowiem. Na szczęście istnieją nowinki technologiczne, które mogą nam pomóc w opiece nad zwierzakiem. Jedną z nich jest Feeder-Robot opracowany przez inżynierów firmy AutoPets.

Jest to zrobotyzowany dozownik karmy dla zwierzaka, który nie tylko zadba o jego dietę, ale też o to, by dostawał odpowiednią ilość pożywienia. Urządzenie współpracuje z mobilną aplikacją, która monitoruje nawyki żywieniowe zwierzaka i automatycznie dostarcza mu jedzenie. Oczywiście można nim też sterować bezpośrednio, za pomocą aplikacji lub wbudowanych w obudowę przycisków.

Feeder-Robot

Użytkownik może w ten sposób zaprogramować nie tylko pory karmienia, ale też dokładną ilość karmy jaką kot otrzyma. Sprzęt posiada też funkcję zapobiegającą zacinaniu się podajnika, co jest szczególnie ważne gdy właściciel jest poza domem. Kot nie będzie więc głodował. Znajduje się w nim również specjalny wskaźnik informujący o niskim poziomie karmy pozostałej w pojemniku. To znak, że należy ją jak najszybciej uzupełnić.

Feeder-Robot

Feeder-Robot może też obsługiwać nieduże pieski, a jeśli chcielibyśmy posiadać taki sprzęt, to informuję, że kosztuje 249 dolarów. Gadżet jest już dostępny w sprzedaży.

Źródło

You may also like...