LG X power2 już dostępny w sprzedaży

Zazwyczaj markowi producenci smartfonów nie wyposażają swego sprzętu w duże baterie. Wyjątkiem od tej reguły jest LG X power2, który właśnie trafił do sprzedaży i wkrótce dostępny będzie także w Europie.

Podczas targów telekomunikacyjnych Mobilne World Congress, które kilka miesięcy temu odbyły się w Barcelonie, LG zaprezentowało kilka nowych modeli smartfonów. Jednym z nich był LG X power2, który trafił właśnie do sprzedaży.

Nowy smartfon nie jest urządzeniem z górnej półki, co mogłaby sugerować jego nazwa. W tym wypadku słowo “power” nie oznacza wydajnego procesora. Dotyczy bowiem pojemnego akumulatora, wystarczającego na bardzo długi czas działania.

W nowej generacji tego modelu, bateria nieco urosła. Poprzednio miała pojemność 4100 mAh, natomiast teraz ma 4500 mAh. Producent twierdzi, że w przypadku normalnego użytkowania, akumulator wystarczy na 20 godzin rozmów, 18 godzin oglądania filmów lub 9 godzin surfowania po sieci. To całkiem niezły wynik i perspektywa ładowania sprzętu raz na 3-5 dni jest całkiem realna.

LG X power2 posiada 5,5″ ekran o rozdzielczości 720p, a także ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6750. W zależności od wersji, wyposażono go w 1,5 GB lub 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB rozszerzalnej pamięci użytkowej.

Producent zadbał też o zainstalowanie 13 mpix kamery tylnej z miękką lampą błyskową oraz systemem eliminującym opóźnienia w działaniu przesłony. Z przodu jest 5 Mpix sensor z trybem automatycznych zdjęć.

Cena i dostępność tego modelu zostaną ujawnione już wkrótce.

LG X power2

Źródło: Lgnewsroom.com

You may also like...