FlexCase: etui do smartfona z ekranem E-Ink

Koncepcja wyposażenia smartfona w dodatkowy wyświetlacz w technologii E-ink staje się coraz popularniejsza. Specjaliści z Microsoftu wspólnie z inżynierami z austriackiego uniwersytetu, stworzyli prototyp etui FlexCase z dodatkowym wyświetlaczem.

Dotychczas jedynie rosyjski smartfon YotaPhone posiadał wbudowany dodatkowy ekran w technologii E-Ink, które znajdziemy m.in. w czytnikach książek, takich jak Kindle. Jest to wbrew pozorom bardzo ciekawy pomysł, gdyż taki ekran nie zużywa energii podczas wyświetlania obrazu, a jedynie jego odświeżania, więc nie wpływa znacząco na czas pracy smartfona, a można go używać np. do prezentowania powiadomień, czy też czytania książek.Wkrótce nie trzeba będzie jednak kupować specjalnego modelu smartfona, gdyż taki ekran będziemy mieli w ochronnym etui. Na pomysł stworzenia takiego projektu o nazwie FlexCase, wpadli inżynierowie z Microsoft Research oraz University of Applied Sciences Upper Austria.

Opracowali etui wyposażone w dodatkowy ekran, który jednak nie jest przeznaczony do wyświetlania danych lecz kontrolowania urządzenia za pomocą dotyku. Elastyczny wyświetlacz dysponuje sensorami, pozwalającymi sterować głównym ekranem smartfona, a więc wykrywa nacisk oraz ruch, które mogą być wykorzystane do różnego rodzaju akcji. Na przykład zagięcie rogów ekranu pozwoli przewrócić stronę cyfrowej książki, zaś jego naciśnięcie skopiuje tekst do schowka.

Sposób funkcjonowania FlexCase można zobaczyć na poniższym wideo. Na razie nie ma jednak konkretnych planów wykorzystania takiej technologii, a także wprowadzenia jej na rynek.

Źródło: Gizmodo.comYou may also like...