Spotify odcina niezależnych artystów. Nie będą już wrzucać muzyki bezpośrednio

Spotify zmienia regulamin dla niezależnych artystów, uniemożliwiając im bezpośrednie wrzucanie muzyki. Będą musieli teraz skorzystać z pomocy pośredników.

Bycie niezależnym artystą nie jest w dzisiejszych czasach łatwe. Trudno bowiem przebić się ze swą muzyką do szerszej rzeszy słuchaczy. Twórcy muszą więc korzystać z różnych sztuczek, by ich muzyka stała się rozpoznawalna, co jest zadaniem trudnym i czasochłonnym.

Wielu artystów ucieszyło się więc, gdy pomocną dłoń wyciągnęła do nich największa platforma streamingowa jaką jest Spotify. W zeszłym roku serwis umożliwił im bezpośrednie wrzucanie swych utworów do oferty, co zostało bardzo ciepło przyjęte przez środowisko. Dzięki temu, mało znany artysta mógł dotrzeć do ogromnej rzeczy użytkowników usługi.

Niestety ich radość nie trwała długo, gdyż portal właśnie odebrał im tą możliwość, odcinając od swych użytkowników. Niezależni artyści jeszcze tylko do końca tego miesiąca mogą bezpośrednio wrzucać swą twórczość. Później funkcja przestanie działać. Jeśli więc nadal chcą oferować swe piosenki ogromnej liczbie użytkowników Spotify, powinni skorzystać z pomocy pośrednika.

Pamiętajmy, że taka możliwość była dostępna w ramach programu beta testów, więc zasadniczo nikt nie twierdził, że pojawi się na stałe. Artyści jednak wiele na tym korzystali, więc z pewnością wielu z nich będzie rozczarowanych zapowiedzianą zmianą. Zmusi ich to bowiem do szukania nowych sposobów przebicia się ze swą twórczością.

Spotify

Źródło: Spotify.com

You may also like...