Ford F-150 Lightning zbudowany z tysięcy klocków LEGO

Legoland na Florydzie postanowił upamiętnić wprowadzenie na rynek elektrycznego pickupa Ford F-150 Lightning. Zbudował więc jego replikę wykonaną w całości z klocków LEGO, w której wykorzystano ponad 320 tys. elementów.

Premiera elektrycznego modelu Ford F-150 Lightning to niewątpliwie wielkie wydarzenie dla amerykańskiej marki. Pokazuje bowiem, że silnik elektryczny całkiem nieźle sprawdza się nie tylko w osobówkach, także w typowych wołach roboczych jakimi są pick-upy.

Pojawienie się tego auta na rynku postanowił upamiętnić Legoland na Florydzie, który przygotował jego replikę w skali 1:1, wykonaną z klocków. Do jej zbudowania wykorzystano 320 740 klocków, zaś 15-osobowemu zespołowi zajęło to łącznie 1600 roboczogodzin.

Ford F-150 Lightning
Źródło: Ford

Cała konstrukcja waży 1680 kg, dlatego budowniczy musieli odpowiednio się przygotować, aby nie zawaliła się pod własnym ciężarem. Zastosowano więc konstrukcję przypominającą plaster miodu, a dodatkowo wewnątrz znajduje się stalowa konstrukcja, na której osadzono klocki. Aby wszystko do siebie pasowało, wykorzystano programy CAD oraz inne oprogramowanie służące do projektowania, które pomogło opracować krzywizny i kontury pojazdu. Co ciekawe, przednie i tyle światła są w pełni funkcjonalne i świecą jak w prawdziwym samochodzie.

Ford F-150 Lightning
Źródło: Ford

Jak wyglądał cały proces projektowania oraz budowy repliki modelu Ford F-150 Lightning, możecie zobaczyć na poniższym wideo. Samą konstrukcję można natomiast zobaczyć na żywo w Ford Driving School w Legoland Florida Resort, gdzie umieszczono ją na stałe.

Źródło

You may also like...