Forza Horizon 5 bardziej przyjazna niepełnosprawnym. Pojawi się tłumacz języka migowego

Firma Playground Games poinformowała o wprowadzeniu do gry Forza Horizon 5 funkcji przydatnej osobom niepełnosprawnym. Producent doda do niej tłumacza języka migowego, który pojawi się w przerywnikach filmowych ułatwiając ich zrozumienie.

Twórcy gier coraz częściej zaczynają dostrzegać, że ich produktami pragną bawić się również osoby niepełnosprawne. Większość z nich nie oferuje jednak ułatwień dla osób o słabym wzroku lub słuchu, ale zaczynają pojawiać się tytuły, które oferują ułatwienia dla takich użytkowników. Jedną z nich będzie gra Forza Horizon 5, do której Playground Games zamierza zaimplementować tłumacza na język migowy.

Forza Horizon 5

Tłumacz pojawi się na ekranie w niewielkim okienku i będzie widoczny podczas prezentacji przerywników filmowych. Jak to będzie wyglądało, możecie zobaczyć na poniższym wideo. Gdy funkcja zawita już do gry, jej posiadacze będą mogli wybrać amerykański lub brytyjski język migowy.

To oczywiście nie jedyna funkcja ułatwienia dostępu, którą dostanie Forza Horizon 5 w momencie swej rynkowej premiery. Wśród nich są m.in., modyfikacja szybkości gry, co ułatwi zabawę w trybie offline, a także podniesienie kontrastu. Dzięki temu menu oraz tekst będą lepiej widoczne.

Jest także funkcja ślepoty barw pozwalająca dostosować kolorystykę gry oraz interfejsu użytkownika. Oprócz tego pojawi się personalizacja napisów. Funkcja ta pozwoli wyłączyć napisy, zmienić wielkość czcionki, dostosować tło, a także ustawić podświetlenie słów kluczowych. Będzie też narrator który czyta na głos wyświetlany tekst oraz możliwość modyfikacji przycisków. Można będzie także wyłączyć ruchome tła oraz ustawić jako długo będą widoczne powiadomienia.

Forza Horizon 5 będzie miała swą premierę już 9 listopada. Jeśli jeszcze nie kupiliście tej gry, to zapraszam do tego sklepu, gdzie dostaniecie ją w przystępnej cenie.

Forza Horizon 5

Źródło

You may also like...